Особливості миючих та дезінфікуючих засобів для харчових підприємств
Умови виготовлення і зберігання продукції в харчовій промисловості передбачають суворе дотримання існуючим санітарним і гігієнічним нормам. Це викликано тим, що будь-який процес пов'язаний з життєдіяльністю мікроорганізмів. При порушенні технології в їжу можуть потрапити різні бактерії, що представляють небезпеку для здоров'я і життя людей, збудники шлунково-кишкових захворювань і харчових отруєнь.
Враховуючи цей факт, все миючі і дезинфікуючі засоби для харчових виробництв повинні:
володіти високою антимікробною активністю;
не мати різкого запаху та смаку;
змиватися без зусиль і не містити нерозчинних домішок, які можуть потрапити в їжу.
Ще один ключовий фактор промислової хімії для харчових виробництв – її виборче дію. Вона не повинна завдавати шкоди організму людини і навколишнього середовища.
Всі миючі та дезінфікуючі засоби повинні бути дозволені до використання в харчовій промисловості Росспоживнаглядом і зареєстровані на території РФ.
Клінінг у харчовій промисловості
В цілому можна сказати, що збирання харчових підприємств – один з найбільш складних видів робіт, які виконуються клінінговими компаніями.
Головне завдання прибирання – видалення забруднень, запобігання утворення біоплівок, дезінфекція. В ході санітарно-гігієнічних заходів провадиться:
чищення обладнання та поверхонь;
миття стін, стельових перекриттів, трубопроводів, залізобетонних конструкцій, підлог, складських приміщень, санвузлів.
При цьому подібний клиниг має відповідати кільком вимогам:
Забезпечення безпеки продуктів.
Запобігання можливості їх повторного забруднення.
Досягнення хороших бактеріологічних показників.
Дотримання періодичності санітарних заходів.
Все ускладнюється тим, що на харчовому виробництві забруднення обладнання відбувається дуже швидко і в той же час простої в роботі неприпустимі. Тому важливо підбирати такі засоби та обладнання, які зможуть очистити поверхні дуже швидко.
Слід враховувати і характер забруднень: масло, жир, кіптяву, мінеральні відкладення. Особливо трудомісткою вважається робота по очищенню кухонного обладнання, яке при експлуатації нагрівається, в результаті чого забруднення дуже важко усуваються.
Звідси виникає ще одна вимога до препаратів для прибирання – високі знежирюють і очищаючі властивості, які дозволять видалити не тільки свіжі, але й застарілі органічні забруднення. У асортименті компанії «Проф Чистота» є спеціальні миючі засоби для гриля, печей, духових шаф, спрямовані на вирішення цього завдання.
Етапи збирання харчового підприємства
Зазвичай подібні роботи проводяться в кілька етапів.
Сухе прибирання. Передбачає збір крупного сміття та підготовку обладнання: очищення від великих забруднень, переміщення знімних частин до місця очищення.
Промивання теплою водою. У ході промивання видаляється більша частина розчинних забруднень, що істотно полегшує подальше очищення.
Миття обладнання та поверхонь. На даному етапі використовується спеціальне обладнання для прибирання: миючі пістолети, гармати високого тиску. Вони виключають контакт прибиральної техніки з очищається поверхнею і, як наслідок, дозволяють уникнути перехресного зараження. Залежно від типу і складності забруднень може використовуватися одне або кілька різних миючих засобів.
Дезінфекція. Це заключний етап, який передбачає обробку поверхонь і устаткування хімічними засобами, які легко змиваються і не справляють негативного впливу на сировину і готову харчову продукцію. Важливо простежити, щоб ніде не залишилася забруднена вода, і поверхні добре просохли.